Ładowanie...

Dzień Dziecka Utraconego w Małopolskim Hospicjum dla Dzieci

Rodzice przyznają, że choć do śmierci swojego nieuleczalnie chorego dziecka przygotowywali się latami – to nie mogli być na nią gotowi. Twierdzą, że w szpitalach często brakuje zrozumienia dla ich sytuacji – bo nieraz słyszeli z ust lekarzy, że: „przecież wiadomo, że człowiek z takimi wadami nie może żyć długo i należy pozwolić mu umrzeć.” Dla bliskich nie jest to jednak oczywiste – poświęcają się walce o każdy dzień… o każdą sekundę życia córki lub syna – a gdy nadejdzie koniec… czują się bardzo samotni…

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci nie pozostawia tych rodzin bez wsparcia – obejmuje rodziców pomocą psychologiczną, organizuje też spotkania, w trakcie których mogą porozmawiać z osobami w podobnej sytuacji. Co roku obchodzi również Dzień Dziecka Utraconego – w kalendarzu to 15 października i wtedy też wspomina zmarłych podopiecznych na stronie internetowej i na profilu na Facebook’u.

8 października 2017 o godz. 11.30, w Kościele św. Bartłomieja Apostoła, przy ul. Klasztornej 11  odbyła się msza w intencji wszystkich dzieci, które odeszły. Zaraz po niej pracownicy hospicjum zaprosili rodziców do siedziby Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, przy ul. Odmętowej 4 na spotkanie, w trakcie którego mogli porozmawiać z psychologiem, umówić się na indywidualną poradę i uzyskać informacje na temat grup wsparcia. Szczegóły na temat spotkania.

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci od 11 lat opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami w domach, na terenie całej Małopolski. Realizuje szeroki program wsparcia dla rodziców i rodzeństwa dzieci, które odeszły, oferując indywidualne wsparcie psychologa, udział w grupach wsparcia, forum internetowe i telefon zaufania.

Hospicjum prowadzi także Psychologiczny Telefon Zaufania.

mhd.org.pl