Ładowanie...

Trudna ciąża, macierzyństwo

Wsparcie duchowe i psychologiczne w sytuacji trudnej ciąży, choroby lub niepomyślnej diagnozy prenatalnej. Dane hospicjów perinatalnych, opiekujących się rodzicami spodziewającymi się narodzin nieuleczalnie chorych dzieci. Linki do artykułów w tej tematyce.

Poniżej informacje ogólnopolskie. Inicjatywy lokalne znajdziesz na Mapie Wsparcia.

  • Serwis internetowy „Mama nie jest sama”
www.mamaniejestsama.pl, telefon informacyjno-pomocowy: +48 662 656 380

Portal internetowy dla mam, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Samotna mama, porady laktacyjne, sprawy materialne, rak w ciąży, choroba letalna dziecka, strata dziecka, niepełnosprawność, niepełnoletność matki. Baza wiedzy oraz kontaktów do specjalistów. Telefon informacyjno-pomocowy: +48 662 656 380. Porady udzielane są bezpłatnie (opłata za połączenie wg stawek operatora) w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16.00 – 18.00

  • Telefon alarmowy dla kobiet w ciąży
Telefon alarmowy +48 698 761 737

Całodobowy telefon dla kobiet i dziewcząt w stanie błogosławionym, które: potrzebują pilnej pomocy i wsparcia; nie wiedzą co zrobić ze sobą i z dzieckiem; chcą porozmawiać; szukają pomocy dla swojego dziecka; być może stoją przed podjęciem ważnej decyzji dotyczącej życia swojego dziecka. Zapewniona dyskrecja i anonimowość. Telefon obsługiwany przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej.

  • Poradnia Bioetyczna
Kraków, ul. Bernardyńska 3, (parter, drzwi po lewej stronie zaraz obok wejścia)
tel. 12 428 60 30 (wew. 922), www.poradniabioetyczna.pl poradnia.bioetyczna@upjp2.edu.pl
zobacz na mapie
Jak dojechaćEksportuj jako KML dla Google Earth/Google MapsOtwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowymUtwórz kod obrazkowy QR dla niezależnej mapy w trybie pełnoekranowymEksportuj jako GeoJSONEksportuj jako GeoRSS
Poradnia Bioetyczna w Krakowie

ładowanie mapy - proszę czekać...

Poradnia Bioetyczna w Krakowie 50.053111, 19.936817 Poradnia udziela bezpłatnie i anonimowo pomocy w zakresie problemów diagnostyki prenatalnej, ciąży - w tym ciąży pozamacicznej, poronień, pochówku dziecka przedwcześnie zmarłego, aborcji, niepłodności (in vitro, naprotechnologia, adopcja) antykoncepcji, przeszczepów narządów, etyki lekarskiej, opieki nad pacjentem w stanach terminalnych (uporczywa terapia, sedacja, stosowanie środków p/bólowych, reanimacja i resuscytacja), a także eutanazji. www.poradniabioetyczna.pl, poradnia.bioetyczna@upjp2.edu.pl, tel. 12 428 60 30 (wew. 922).Bernardyńska 3, Kraków, Polska (Wskazówki dojazdu)

Poradnia udziela bezpłatnie i anonimowo pomocy w zakresie problemów diagnostyki prenatalnej, ciąży – w tym ciąży pozamacicznej, aborcji. Poradnia Bioetyczna współpracuje z kancelarią prawną, w ramach której można otrzymać bezpłatną poradę prawną. W Poradni Bioetycznej można uzyskać informacje lub poradę osobiście – w siedzibie poradni, bądź elektronicznie – przy pomocy formularza dostępnego na stronie www. Również na stronie można znaleźć rzeczowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące diagnostyki prenatalnej, chorób genetycznych i innych problemów okresu okołociążowego. Godziny otwarcia poradni dostępne na stronie www.

  • Fundacja Rak&Roll Boskie Matki

Boskie Matki to unikalna pomoc kobietom w ciąży chorym na raka. W takiej sytuacji, ciągle część lekarzy sugeruje usunięcie ciąży, a dopiero potem rozpoczęcie leczenia. Tak nie musi być. Boskie Matki to pomoc w dostępie do najlepszych ekspertów (onkologów, ginekologów) w celu podjęcia własnej decyzji o utrzymaniu lub przerwaniu ciąży.

  • Fundacja JAVANI dla małoletnich rodziców
javani.archpoznan.pl, fundacja.javani@gmail.com, tel. +48 506 822 449

Fundacja Javani powołana została w celu wsparcia małoletnich rodziców w wychowania własnych dzieci, zdobyciu wykształcenia i podjęcia pracy zawodowej. Pomoc niosą: mediatorzy, prawnicy, lekarze, położne, pielęgniarki, księża, psychologowie, naprotechnolog, doradca zawodowy. Z Fundacją Javani możesz się skontaktować pisząc na adres e-mail: fundacja.javani@gmail.com lub dzwoniąc na telefon zaufania czynny od pn-pt od 8.00-15.00: +48 506 822 449 (TE RAMY NIE SĄ SZTYWNE, JEŚLI NIE MOŻESZ CZEKAĆ TO DZWOŃ)
Javani jest też na Facebook’u.

  • Domy Samotnej Matki

Domy te udzielają stałego i bezpłatnego pobytu dla kobiet w okresie okołoporodowym, dla samotnych matek z małymi dziećmi oraz dla kobiet i ich nieletnich dzieci z tytułu interwencji kryzysowej w rodzinie. Domy udzielają schronienia, pełnego wyżywienia i utrzymania, a także pomocy przy uregulowaniu spraw administracyjno-socjalno-prawnych.

  • Okna Życia

Okno Życia to specjalnie przygotowane miejsce, umożliwiające matce, która nie może lub nie chce opiekować się noworodkiem, anonimowe i bezpieczne pozostawienie go w nim.

  • Woda święcona św. Ignacego

Woda świętego Ignacego uznawana jest jako skuteczna pomoc w modlitwie o dobry przebieg ciąży i szczęśliwe rozwiązanie. Modlitwa, z wodą czy bez, nie ma wyręczać medycyny i służby zdrowia. Zdolność ludzi do rozwoju wiedzy i przychodzenia z pomocą choremu człowiekowi jest normalną drogą opieki Bożej nad nami i z tej drogi należy korzystać dziękując i prosząc Boga o pomoc i opiekę.
Woda świętego Ignacego jest zazwyczaj dostępna w kościołach jezuickich przez cały rok i zwykle znajduje się w zakrystii bądź przy ołtarzu św. Ignacego.

  • Ubranko św. Dominika Savio – szkaplerz pomagający kobietom w ciąży

Św. Dominik jest patronem matek w stanie błogosławionym, zwłaszcza tych, których potomstwo jest zagrożone oraz małżeństw starających się o potomstwo. Aby oddać się wstawiennictwu Dominika Savio, matki, oprócz noszenia szkaplerza, podpisują i wypełniają cztery zobowiązania. Szkaplerz można otrzymać w ośrodkach salezjańskich.

  • Matki w Modlitwie

Ruch Mothers Prayers (Matki w Modlitwie) powstał w celu niesienia pomocy matkom pragnącym modlić się wspólnie za swoje dzieci i wnuki oraz udzielania im wsparcia, którego potrzebują. Kobiety spotykają się w małych grupach i powierzają Bogu swoje dzieci. Aby znaleźć aktywnie działająca grupę najbliżej swojego miejsca zamieszkania należy skontaktować się z koordynatorką ruchu w Polsce – Lucyną Dec: poland@www.mothersprayers.org lub skorzystać z formularza na stronie www.

www

Artykuły poruszające temat poważnych chorób w okresie ciąży


Możesz też spróbować:
porozmawiać z księdzemporozmawiać z psychologiem