Ładowanie...

Grupa Kananejka

Kananejka
grupa działająca na rzecz ochrony życia i wsparcia dla kobiet
przy Parafii św. Stanisława Kostki w Krakowie

Opiekun duchowy: ks. Zygmunt Kostka SDB

Cele
Pomoc kobietom przeżywającym kryzysy związane m.in. z ciążą i macierzyństwem.
Wspieranie kapłanów w pracy z rodzinami.

Formy działalności

  1. Zbieranie i rozpowszechnianie informacji o tym gdzie w Kościele kobieta może uzyskać stosowną pomoc, wysłuchanie i zrozumienie w kwestii problemów moralnych.
  2. Prowadzenie strony internetowej www.kananejka.pl oraz zamieszczanie na niej informacji o różnych formach wsparcia dla kobiet, a także dla ich rodzin.
  3. Tworzenie bazy danych adresowych miejsc, w których regularnie odbywają się msze święte w intencji kobiet w ciąży, matek, rodziców, dzieci, dzieci nienarodzonych, rodzin dotkniętych kryzysem, problemem niepłodności, chorobą, stratą dziecka itp.
  4. Promowanie możliwości otrzymania specjalnego błogosławieństwa dla kobiet i dzieci, a także innych inicjatyw związanych z tworzeniem przyjaznych, intymnych okoliczności do rozmowy z osobą duchowną na tematy związane z kryzysem macierzyństwa (rodzicielstwa).
  5. Wsparcie modlitewne dla kobiet w kryzysie.
  6. Aktywność w środowisku pro-life poprzez spotkania i kontakty z innymi organizacjami zajmującymi się tematyką ochrony życia.
  7. Dawanie świadectwa o roli Kościoła w rozwiązywaniu problemów związanych z rodzicielstwem oraz o znaczeniu osobistego wsparcia duchowego.

Chcesz się przyłączyć? — napisz

Dlaczego powstała kananejka.pl?
Grupa Kananejka
Kobieta w Kościele
Moja historia
Kananejka a aborcja
Mt 15, 21
Kontakt