Ładowanie...

Nauka o cierpieniu

W kryzysach związanych z chorobą, cierpieniem i śmierciom pomaga wsparcie drugiego człowieka, empatia, odnalezienie środowiska, które czuje podobnie.

Niektórzy mają też potrzebę sięgnięcia po specjalistyczną wiedzę. Naukowe podejście pomaga nie tylko pracownikom instytucji pomocowych rozwijać swoje kompetencje, ale daje też oparcie osobom przeżywającym trudne momenty. Pomaga skupić się bardziej na faktach niż na uczuciach.

W tym roku Uniwersytet Jagielloński po raz 3 organizuje Konferencję Paliatywną. Część wystąpień dotyczy opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi, schyłku ich życia, a także umierania i życia rodziców po ich śmierci. Informację na ten temat można znaleźć na stronie: www.paliatywna.uj.edu.pl

Konferencja odbędzie się 17 października 2017 r. w Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie.

Relacje z poprzednich edycji (opisy oraz streszczenia wystąpień i nagrania audio). Przykładowo warto wysłuchać prelekcji dr Krzysztofa Gerca pt. Cierpienie dziecka przewlekle chorego w kontekście oddziaływań psychologicznych wspierających jego rodzinę w zmaganiu się z konsekwencjami postępującej niepełnosprawności (46:40 minuta 3 sesji).