Ładowanie...

Kananejka a aborcja

Jesteśmy pro-life. Czyli za życiem. Troszczymy się o ochronę życia, również tego nienarodzonego.

Jednak naszym obszarem zainteresowań jest przede wszystkim życie kobiet i wsparcie ich w kryzysowych momentach życia. Ufamy bowiem, że otoczona opieką kobieta podejmuje decyzje najlepsze dla niej i jej dziecka.

Dlatego zgadzamy się z tym, że to kobieta ma prawo decydować o swoim życiu i swoim ciele. Chcemy jej w tym pomóc, dostarczając informacji na temat alternatywnych względem aborcji możliwości radzenia sobie w sytuacji kiedy ciąża pojawia się lub przebiega inaczej niż się tego oczekuje.

Są ludzie i instytucje, które pomagają odnaleźć się w sytuacji niepomyślnej diagnozy prenatalnej (nieprawidłowo przebiegającej ciąży) i otaczają wsparciem organizacyjnym, duchowym oraz psychologicznym. Wskazujemy miejsca, gdzie kobieta może uzyskać konkretną pomoc – wiedzę, kontakty, pomoc finansową, schronienie. Ale także gdzie może szukać ukojenia, atmosfery do rozmowy czy spokojnego przemyślenia swojej sytuacji. Zachęcamy do poznania historii osób w podobnych sytuacjach, które już przetrwały swój kryzys. Do rozmowy o swoich przeżyciach. Wierzymy, że to inspiruje i otwiera na przyjęcie tego, co przynosi nam życie. Wiemy, że kobieta potrafi znaleźć siłę do przetrwania dramatycznych momentów w życiu, czasem tylko potrzebuje w tym wsparcia.

Mówimy o tym, że są miejsca, gdzie kobieta może otrzymać pomoc po przebytej aborcji.

Pokazujemy, że w Kościele dzieje się dużo dobrego, a kobieta może tam znaleźć akceptację oraz miejsce dla siebie – zwłaszcza w trudnych momentach życia.

Nie oceniamy, nie pouczamy, nie sprawdzamy jakie decyzje podejmują kobiety. Nie mówimy co kto ma myśleć, jakie ma mieć poglądy i jak należy postępować. Nie nakazujemy, nie stosujemy agresywnej retoryki.

Nie zajmujemy się walką o regulacje prawne. Wiemy, że nawet najlepsze prawo nie rozwiąże osobistych dramatów ludzkich, podobnie jak fatalne ustawy nie przekreślają wartości dobrych praktyk czy pięknych gestów ludzi dobrej woli. Po prostu nie jest to obszarem naszej działalności.

Dlaczego powstała kananejka.pl?
Grupa Kananejka
Kobieta w Kościele
Moja historia
Kananejka a aborcja
Mt 15, 21
Kontakt