Ładowanie...

Poronienie, śmierć dziecka

  • 15 października Dzień Dziecka Utraconego

Informacje na ten temat pojawiają się na plakatach i na stronach internetowych zazwyczaj w tygodniu poprzedzającym dzień 15.10. Aktualne godziny i miejsca spotkań modlitewnych znajdziesz też na Facebooku (szukaj na stronach lokalnych duszpasterstw rodzin takich jak np. Duszpasterstwo Rodzin w Bielsku-Białej).

Poniżej informacje ogólnopolskie. Inicjatywy lokalne znajdziesz na Mapie Wsparcia.

  • Poradnia Bioetyczna
Kraków, ul. Bernardyńska 3, (parter, drzwi po lewej stronie zaraz obok wejścia)
tel. 12 428 60 30 (wew. 922), www.poradniabioetyczna.pl poradnia.bioetyczna@upjp2.edu.pl
zobacz na mapie
Jak dojechaćEksportuj jako KML dla Google Earth/Google MapsOtwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowymUtwórz kod obrazkowy QR dla niezależnej mapy w trybie pełnoekranowymEksportuj jako GeoJSONEksportuj jako GeoRSS
Poradnia Bioetyczna w Krakowie

ładowanie mapy - proszę czekać...

Poradnia Bioetyczna w Krakowie 50.053111, 19.936817 Poradnia udziela bezpłatnie i anonimowo pomocy w zakresie problemów diagnostyki prenatalnej, ciąży - w tym ciąży pozamacicznej, poronień, pochówku dziecka przedwcześnie zmarłego, aborcji, niepłodności (in vitro, naprotechnologia, adopcja) antykoncepcji, przeszczepów narządów, etyki lekarskiej, opieki nad pacjentem w stanach terminalnych (uporczywa terapia, sedacja, stosowanie środków p/bólowych, reanimacja i resuscytacja), a także eutanazji. www.poradniabioetyczna.pl, poradnia.bioetyczna@upjp2.edu.pl, tel. 12 428 60 30 (wew. 922).Bernardyńska 3, Kraków, Polska (Wskazówki dojazdu)

Na stronie Poradni można znaleźć aktualne informacje na temat:
— pochówku dziecka przedwcześnie urodzonego w wyniku poronienia i związanych z tym formalności;
— katolickiego pogrzebu dziecka utraconego;
— praw rodziców dziecka utraconego, możliwości uzyskania zasiłku pogrzebowego, urlopu macierzyńskiego.

W sprawach indywidualnych można uzyskać bezpłatną poradę w formie elektronicznej lub osobiście w siedzibie poradni. Godziny pracy poradni dostępne na stronie www.

www

Serwisy internetowe, na których można znaleźć aktualne informacje o prawach rodziców którzy stracili dziecko, a także wskazówki jak je egzekwować oraz porady na co zwrócić uwagę w kontakcie z lekarzami, instytucjami ale też z bliskimi.

Historie rodzin, opisy problemów i dróg ich rozwiązań, kobiecy i męski punkt widzenia, wsparcie psychologiczne, duchowe. Artykuły mogące zainteresować rodziny, które utraciły dziecko.

Możesz też spróbować:
porozmawiać z księdzemporozmawiać z psychologiem