Ładowanie...

Kobieta w Kościele

Kananejka.pl jest dla wszystkich – dla katolików, ale i dla wątpiących, obojętnych, dla tych którzy są daleko od Kościoła Katolickiego. Również osoby niewierzące mogą korzystać z pomocy oferowanej przez Kościół lub instytucje działające zgodnie z etyką katolicką. Nie ma konieczności tłumaczenia się z własnych poglądów.

Kobieta kananejska była poganką, a mimo to krzyczała za Jezusem.
To był krzyk rozpaczy i bezsilności, który gorszył nawet apostołów.
Odtrącona przez zdawałoby się najświętszych i najbliższych Boga, została sama ze swoim macierzyńskim dramatem.

Nie ustała jednak w prośbach, a jej determinacja sprawiła, że została wysłuchana. (sięgnij do źródła)

Kościół Katolicki może być konkretnym wsparciem dla kobiety oraz jej rodziny. Jako instytucja, ale przede wszystkim jako wspólnota wiernych Zarówno w „małych” kryzysach związanych z życiem codziennym i nieoczekiwanymi sytuacjami jakich dostarcza macierzyństwo, w skrytych, osobistych kłopotach i rozterkach, ale także w problemach tak ogromnych, że wydają się bez rozwiązania, bez wyjścia, po ludzku nie do przejścia.

Dlatego:

  1. Przekonaj się, że nie jesteś sama. Jest wiele miejsc, w których znajdziesz pomoc, ukojenie, wsparcie. Dyskretnie, często anonimowo, delikatnie. Zobacz, jak dużo ich jest! Pogrupowaliśmy je według kategorii, aby łatwiej było Ci znaleźć najbardziej pasujące. Inicjatywy lokalne umieściliśmy na mapie wsparcia.
  2. Oddaj swój problem Bogu. Nawet jeśli trudno Ci się modlić – przyjdź na Mszę świętą. W wielu miejscach sprawowane są msze specjalnie w intencjach bliskich kobietom. Często gromadzą osoby szczególnie wrażliwe na dany temat oraz duszpasterzy, którzy są otwarci na dyskretną, wspierającą rozmowę. Skorzystaj z błogosławieństwa. Pozwól niech inni pomodlą się za Ciebie. Możesz również przesłać nam prośbę o modlitwę w Twojej intencji. Trafi ona do osoby, która chce Ci pomóc poprzez cichą modlitwę za Ciebie.
  3. Zobacz, jak działa Kościół w Twojej okolicy. W całej Polsce, w każdej diecezji działają Duszpasterstwa Rodzin. Prowadzą poradnie i wspierają różnego typu lokalne inicjatywy prorodzinne. Zajrzyj na stronę swojej parafii, rzuć okiem na tablicę ogłoszeń przed kościołem, który codziennie mijasz. Zapytaj księdza w konfesjonale kto może Ci pomóc. Nie zostaniesz sama.

Mając na uwadze, że kryzysy z jakimi zmaga się kobieta mają nieraz charakter intymny, staramy się znaleźć miejsca w Kościele, gdzie w łagodny sposób można uzyskać wsparcie. Podajemy również adresy instytucji niezwiązanych z Kościołem, kierując się pragnieniem, aby każda osoba potrzebująca mogła znaleźć odpowiednią dla siebie pomoc – niezależnie od tego, kto jest jej organizatorem.

Dlaczego powstała kananejka.pl?
Grupa Kananejka
Kobieta w Kościele
Moja historia
Kananejka a aborcja
Mt 15, 21
Kontakt