Ładowanie...

Konferencja „Ocalić nadzieję” 2-3 marca 2018

W dniach 2-3 marca 2018 r. w Krakowie odbędzie się druga edycja konferencji z cyklu „Ocalić nadzieję”, której organizatorem jest Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. Konferencja jest odpowiedzią na potrzebę wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie perinatalnej opieki paliatywnej.

W czterech blokach zostaną podjęte między innymi następujące tematy: „Rozmowa o odstąpieniu od uporczywej terapii w ramach opieki hospicjum perinatalnego”, „Rola genetyka klinicznego w opiece perinatalnej. Poradnictwo genetyczne w przypadku stwierdzenia letalnych wad płodu”, „Duchowe formy wsparcia rodziców w obliczu niepomyślnej diagnozy prenatalnej oraz w przypadku śmierci dziecka w okresie perinatalnym” czy „Psychologiczne mechanizmy prowadzące do decyzji o aborcji”. W ostatniej części spotkania poruszone zostaną prawne aspekty dziecka w okresie okołoporodowym.

Konferencję poprzedzą w piątek 2 marca sesje warsztatowe – dot. pomocy i wspierania rodziny w procesie umierania dziecka oraz związane z psychoterapią.

Więcej informacji o rejestracji oraz programie konferencji: www.hospicjumtischnera.org/pl/konferencja