Ładowanie...

Aborcja, ochrona życia

Po dokonaniu aborcji wciąż jesteś matką. Są miejsca, w których znajdziesz pomoc, wsparcie, uzdrowienie. Terapie przeprowadzane są często podczas sesji wyjazdowych, z dala od codziennych spraw. Poniżej znajdziesz informacje na ten temat.

Myślisz o aborcji? Poznaj alternatywne wyjścia w Twojej sytuacji (zobacz też informacje w dziale Trudna ciąża). Przeczytaj historie osób, które zmagają się z konsekwencjami takiej decyzji.

  • Winnica Racheli
www.aborcjabolterapia.com
misyjne.pl/dokonalas-aborcji-wez-udzial-rekolekcjach/
pl.aleteia.org/2018/01/15/winnica-racheli-pomoc-dla-osob-ktore-maja-na-sumieniu-aborcje/
nowaewangelizacja.org/rekolekcje-dla-osob-ktore-dokonaly-aborcji/
Poznań: tel. 737 90 30 99 winnicaracheli.poznan@outlook.com
Warszawa: tel. 796 525 170 winnica.racheli@gmail.com
Piwniczna Zdrój (Nowa Ewangelizacja-Tarnów): tel. 730 278 555 (siostra Małgorzata)
Strona międzynarodowa: www.rachelsvineyard.org

Uzdrowienie po aborcji. Weekendowe rekolekcje dla kobiet z całej Polski oraz opieka duszpasterska. Pomoc dla osób cierpiących z powodu dokonania lub pomagania w dokonaniu (namawiania, finansowania, aprobowania) aborcji.
Winnicę Racheli znajdziesz też na Facebooku.

  • Powrót i odnowa

Kurs Powrót i odnowa składa się z 9 cotygodniowych spotkań dla kobiet (a także, w oddzielnych terminach, dla mężczyzn). Jest przeznaczony dla osób, które doświadczyły w swoim życiu aborcji, z zastrzeżeniem, że od tego czasu upłynął co najmniej jeden rok. Jest okazją do tego, by w atmosferze bezpieczeństwa i współczucia uczestnicy mogli przyjąć uzdrowienie i odnowę w tej dziedzinie swojego życia.

  • Rekolekcje dla osób z doświadczeniem aborcji
Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej
www.lichen.pl/pl/613/syndrom_poaborcyjny

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej regularnie odbywają się rekolekcje dla osób z doświadczeniem aborcji. Mogą być one pomocą dla osób, które zmagają się z życiowym dramatem, niejednokrotnie skrywanym przez wiele lat. W trakcie rekolekcji poruszana jest m.in. kwestia syndromu proaborcyjnego. Jak wyjaśnia Monika Potera z Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym: „Syndrom proaborcyjny może zacząć się kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat po zabiegu. Może objawiać się u kobiety poczuciem braku sensu życia, nieokreślonym niepokojem. Może też negatywnie wpływać na relacje miedzy nią a współmałżonkiem i na relacje z dziećmi żyjącymi”. W programie, poza wykładami i ćwiczeniami, przewidziane są codzienne Msze św. i nabożeństwa; istnieje też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz rozmów indywidualnych z prowadzącymi. Więcej informacji.

  • Blizna 2 – żałując aborcji

Zamknięte forum – tylko dla kobiet po aborcji.

  • Poradnia Bioetyczna
Kraków, ul. Bernardyńska 3, (parter, drzwi po lewej stronie zaraz obok wejścia)
tel. 12 428 60 30 (wew. 922), www.poradniabioetyczna.pl poradnia.bioetyczna@upjp2.edu.pl
zobacz na mapie
Jak dojechaćEksportuj jako KML dla Google Earth/Google MapsOtwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowymUtwórz kod obrazkowy QR dla niezależnej mapy w trybie pełnoekranowymEksportuj jako GeoJSONEksportuj jako GeoRSS
Poradnia Bioetyczna w Krakowie

ładowanie mapy - proszę czekać...

Poradnia Bioetyczna w Krakowie 50.053111, 19.936817 Poradnia udziela bezpłatnie i anonimowo pomocy w zakresie problemów diagnostyki prenatalnej, ciąży - w tym ciąży pozamacicznej, poronień, pochówku dziecka przedwcześnie zmarłego, aborcji, niepłodności (in vitro, naprotechnologia, adopcja) antykoncepcji, przeszczepów narządów, etyki lekarskiej, opieki nad pacjentem w stanach terminalnych (uporczywa terapia, sedacja, stosowanie środków p/bólowych, reanimacja i resuscytacja), a także eutanazji. www.poradniabioetyczna.pl, poradnia.bioetyczna@upjp2.edu.pl, tel. 12 428 60 30 (wew. 922).Bernardyńska 3, Kraków, Polska (Wskazówki dojazdu)

Na stronie Poradni można znaleźć opisy problemów związanych z: ciążą stanowiącą zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety; ciążą powstałą w wyniku gwałtu; niepomyślną diagnozą prenatalną; aborcją i jej konsekwencjami. W Poradni (osobiście lub elektronicznie) można uzyskać fachową pomoc prawną, wsparcie psychologiczne, duchowe, a także otrzymać szczegółowe informacje, które pomogą poradzić sobie w osobistej sytuacji związanej z trudną ciążą. Godziny pracy poradni dostępne na stronie www. Porady udzielane są bezpłatnie i anonimowo.

  • Bractwo Małych stópek

Bractwo Małych Stópek (BMS) to nieformalna grupa osób, które łączy idea obrony wartości ludzkiego życia od samego poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Wiesz o zagrożeniu życia nienarodzonego dziecka? Oni pomogą, zadzwoń: 608 752 142.

  • Fundacja „Jeden z nas”

Wiadomości z dziedziny pro-life. Informacje dla Kobiet w trudnej ciąży. Świadectwa rodziców nieuleczalnie chorych dzieci oraz dorosłych niepełnosprawnych.

  • Duchowa adopcja

Módl się o życie dziecka nienarodzonego.

www

Artykuły poruszające temat aborcji oraz pokazujące alternatywne rozwiązania


Możesz też spróbować:
porozmawiać z księdzemporozmawiać z psychologiem